1. Anasayfa
  2. Büyüler

Harut ve Marut

Harut ve Marut Hikayesi kimler tarafından ortaya atılmıştır? Herkesin merak edip araştırdığı Harut ve Marut Kimdir? Harut ve Marut nerede? Medyum Okşan Hoca'nın özel bilgileri eşliğinde bu konuyu detaylarıyla ele alıyoruz.

Harut ve Marut

Harut ve Marut Kur’an-ı Kerim ve diğer kitaplarda da yer alan önemli din unsurlarıdır. Kuran’da geçen iki melektir.  Aynı zamanda Pers mitolojisinde de geçmektedir. Murdad ile bağlantılı olduğu düşünülen bir diğer konu ise Marduk’tur. Medyum Okşan Hanım’da bu konu başlığında geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Sahip olduğu bilgiler sayesinde, insanlar için daha doğru adımlar atma kapasitesine sahiptir. Bu yazımızda sizlere Harut ve Marut konu başlığında önemli bilgiler aktaracağız.

Harut ve Marut, Allah’ın iki meleğidir. Bilindiği gibi, Melekler sadece kendilerine verilen emirleri yerine getirmek ile görevlidir. Cinsiyetler, tutkuları ve diğer hisleri olmaz. Allah ve Harut ve Marut’u Kuran’da da ifade edildiği gibi Babil’e göndermiştir. İnsanlara büyü öğretmesi için bu işlemi yapmıştır. Onlarda bu görevi yerine getirmişlerdir.

Yaygın bir inanışa göre ise, Harut ve Marut bir kadına âşık olurlar. Kadın ise onları kötü yola sevk eder. Sonrasında da Allah’a isyan ederler. Harut ve Marut, Kıyamet gününe kadar kuyuda baş aşağı kalacak şekilde cezalandırılmıştır. Bilgi sahibi olmak istediğiniz bu konu hakkında internet ortamında çok fazla kara bilgi vardır. Önemli olan bu bilgiler arasında doğru olan seçmek ve bunları benimsemektir. Harut ve Marut hakkından kulaktan dolma bilgi yerine gerçek bilgi kullanmanın daha yüksek verim getireceği biliniyor.

Genel olarak baktığımız da bu iki melek birçok kitapta ifade edilir. Bunun nedeni hikâyenin anlamlı ve kişilere örnek olarak derece önemli bilgiler içermesidir. Eski kalıntılar, el yazmaları ve birçok konu yanında Kuran’da bu hikâyenin günümüze gelmesine neden oldu. En güvenilir kaynaklar arasında yer alan sitemiz, güncel bilgiler ve çok daha iyi ortamda sizlere yardım eder. Aynı zamanda ücretsiz yıldız falı bakmanız da mümkün olmaktadır. Sadece WhatsApp üzerinden erişim kurmak, tüm bu süreçte sizler için son derce belirleyici olur.

Harut ve Marut Hikayesi

Harut ve Marut hikayesi, Kuran’da da geçen son derece etkili bir hikayedir. Bu tarz öğretiler sayesinde insanların dini inanışları ve dini görüşleri daha sağlam olmaktadır. Kişi Allah tam bir şekilde inanmalı ve buna göre davranmalıdır.  Örnekler her zaman yeni seçenekleri ortaya çıkartır. Bu yazımızda iki meleğin hikayesinden bahsedeceğiz.

Medyum Okşan Hanım, uzun zamandır, insanlık adına önemli gelişmeler kaydetmeye ve insanlara güvenli bir şekilde yaklaşmaya devam ediyor. Dini görüş açısından sizlere yol gösterici olan Hocamız, büyü ve dua gibi konularda son derece başarılıdır. Aynı zamanda tüm öğretileri bilir ve uygulamaları da bunun üzerinden yorumlama kabiliyetine sahiptir.

Harut ve Marut bazı kaynaklarda Babil’in dönüş melekleri olarak da isimlendirilmektedir. Bunlar Hristiyan ve Yahudi Kaynakların referansları üzerinden yapılır. Melekler, insanların işledikleri günahları görünce kınarlar. Allah meleklerin en iyisi olan Harut ve Marut’u seçer. Onlar sadece çeşitli bilgileri ve sihri öğretmek ile görevli olan iki melektir. Aynı zamanda onların melek değil insan olduğu üzerine de rivayetler vardır.

Harut ve Marut bir rivayete göre, sohbet eden iki melektir. Sohbetlerine göre İnsanlar yerine biz olsaydık, sürekli olarak ibadet ederdik derlerdi. Allah’ta onlara eğer size şehvet duygusu versem daha fazla günah işlerdiniz demiş. Melekler kendilerine son derce güveniyormuş. Harut ve Marut bir kadın görmüş. Kadın onlara sadece bir şart ile birlikte olacaklarını söylemiş. Ya kocasını öldürecek ya da şarap içecek ya da puta tapacaklarmış. Onlar da şarap içmeyi tercih etmiş.

Harut ve Marut hikayesine göre, kadın onlara bir şartta daha bulunmuş. Aşk duygusu ile hareket eden Harut ve Marut, bu şartları kabul etmiş. Kadının şartı ise ona ismi azamı öğretmeleridir. Bunu öğrenen kadın gökyüzüne çıkmış. Allah kadını Zühre yıldızının üzerine koymuş ve Marut Babil’de baş aşağı kıyamete kadar bekleme cezası almış.

Harut ve Marut Kimdir?

Harut ve Marut kimdir, en fazla merak edilen konulardan biridir. Medyum Okşan Hanım, bu konuda çeşitli rivayetleri sizlere ifade eder. Eğer gerçek anlamda ve detaylı bilgi almak isterseniz, onunla iletişime geçebilirsiniz.

Bilindiği gibi Harut ve Marut melektir. Allah bu iki meleği görevleri büyü öğretmek olarak Babil’e gönderdi. Aynı zamanda bu bilgileri öğretirken Harut ve Marut bu bilgilerin karşılığının cehennem olduğunu söylerdi. Asla bu bilgiyi vermeden kimseye büyü öğretmezlerdi. Büyü öğrenmenin eski zamanlarda çok kötü sonuçlar olmaktaydı. Bu noktada, kişinin kendi çıkarları değil, genel dünya çıkarlarını düşünmesi gerekirdi.

Kuran’da anlatılana göre, İnsanlara sihir öğreten iki melek, Babil’de Harut ve Marut Allah katında başarılı olamadı. Buradan insanların çıkarması gereken kıssadan hisseler vardır. İlk olarak insan nefsine hâkim olmasını bilmeli ve bir şekilde nefsini köreltecek olan işlemler yapmalıdır. Aksi halde insan kişilik açısından sorun yaşar. Bu sorunların üstesinden gelmek de zor olabilir.

Tarihsel süreçlerde birçok bu tarz hikâye olduğu biliniyor. El yazması kitaplar ve Kuran bu hikayelerin doğrulunu ispatlar. Bu nedenle başka bir belgeye gerek olmadığını anlamak söz konusudur. Siz de eğer güvenilir bir kaynak arıyorsanız medyum Hocamız ile görüşme yapabilirsiniz. Harut ve Marut hikayesi ve diğer konularda en iyi bilgileri sizlere sunar.

Harut ve Marut belki de büyücülük tarihinin en yetenekli iki meleğidir. Fakat Allah’a karşı çıkmaları ve ona meydan okuduktan sonra yenilmeleri onların kıssadan hisselerde başrol olmalarına neden olmuştur. Önemli olan nokta ise kişinin kalbi duygular ile inanması ve Allah’a karşı çıkmamaktır.

Harut ve Marut Nerede?

Harut ve Marut nerede sorusu, yukarıda da ifade ettiğimiz hikâyeyi bilen, dinleyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Babil’e görev için giden bu iki melek, her ne kadar yetenekli olursa olsun, şu an kıyamet gününü baş aşağı bir şekilde bekliyorlar. Bu anlamda kişinin kendinin farkında olması son derece önemlidir.

Harut ve Marut hakkında bilgi almak için Medyum Hanım ile görüşme yapabilirsiniz. Gizli ilim, büyücüler, dini bilgiler, ilim ve birçok konuda önemli bilgi sahibi olan hocamız, sürekli olarak kendisini yenilemeye ve bunun yanında insanlara yeni bilgiler katmaya devam ediyor. Eğer siz de bu yeni bilgileri öğrenmek gibi bir gaye sahibi iseniz, ilk aşamada sitemize erişim kurabilirsiniz. Bilmeniz gereken ise 7/24 erişim şansına sahip olduğunuzdur.

Büyücüler, sahip oldukları özel yetenekler ile insanlar üzerinde yoğun anlamda etki kurma gücüne sahip olan kişilerdir. İlk zamanlarda bu yana bu yeteneklere sahip çok sayıda kişi dünyada yaşar. Bu kişiler arasında yer aman Hocamız, sizlere bilgiler sunar zor durumda kaldığınız süreçlerde her an yanınızda olmak ister.

İnternet ortamında yer alan bilgiler, her zaman doğru olmayabilir. Kişinin bu bilgileri belli bir şekilde harmanlaması ve sonrasında eleyerek son aşamada karar vermesi gerekir. Harut ve Marut hikayesi de bu şekilde incelenebilir. Hikâyenin ne kadar gerçek olduğunu bilmek isteyen kişiler farklı kaynakları karşılaştırabilir ve bu şekilde tez hazırlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir