1. Anasayfa
  2. Dualar

Kötülüklerden Korunma Duası

Kötülüklerden Korunma Duası
Kötülüklerden Korunma Duası

Kötülüklerden korunma duası, insan yaşamında oldukça tesirli olan ve yaşam kalitesini yükselten dualardan biridir. Bu dua medyum aracılığı ile okunduğunda daha da tesirli olur. Medyum Okşan bu hususta size yardımcı olmaktadır.

İnsan başına ne zaman ne geleceği asla bilinmez. İster iyi ister kötü bir durum olsun kişi her zaman dua ederek Allah’a sığınmalıdır. Korunma duaları da kul ile Allah arasındaki en iyi aracıdır. Araya medyum hoca da girince duanın etkisi daha da artar.

Kötülükleri baştan savmak isteyen herkes dua edebilir. Dualar edilirken elbette birtakım unsurları dikkate almak gerekir. Bunlardan ilki kalben inanmaktır. Eğer edilen duanın kabulünden şüphe duyulursa kabul edilmeyebilir.

Kötülüklerden korunma ile ilgili bir yazıhttps://dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1982

Kötülüklerden Korunma Duası Nedir?

Kötülüklerden korunma duası nedir merak edenler olabilir. Bu dua, insanların başına gelebilecek her türlü musibetten onları koruyan duadır denebilir.

Korunma duaları oldukça fazladır. Kur’an-ı Kerim’de yer alan her sure çok özeldir. Hepsinin yeri ayrı olup Allah ile kul arasındaki en güzel köprüyü oluşturur.

Eğer kişi başına gelen kötülüklerden kurtulmak isterse Felak, Nas, Fatiha ve Bakara sureleri başta olmak üzere birçok sureyi okuyabilir. Böylece kendini korumaya alabilir. Sadece başına kötü bir durum geldiğinde değil, gelmeden önce engellemek için de bu duaları okuyabilir. Dualar onun için adeta gizli bir kalkan oluşturacaktır.

Medyum hoca, kişinin başına gelebilecek kötü durum için dualar okuyacaktır. Böylece kişiyi koruma altına alarak güvenli bir şekilde yaşamasını sağlayacaktır.

Kötülüklerden Korunma Duası Nasıl Okunur?

Kötülüklerden korunma duası nasıl okunur araştırıldığında çok değişik yöntemlerle karşılaşmak mümkündür. Ancak genel olarak bakıldığında bunu en iyi bilen kişi medyumdur. Alanında eğitimli ve deneyimli olan medyumdan bilgi alınarak duaların okunması gerçekleştirilebilir.

Kişiler kendileri okuyabildiği gibi medyum da kişilere bu duaları okuyabilir. Daha önce de bahsedildiği gibi duaları okurken inanmak çok önemlidir. İnanarak okunan duaların kabulü de çabuk olur. Medyum duayı ederken kalbini Allah’a doğru çevirmeli ve duasını etmelidir.

Duaların ne zaman, kaç kere, ne şekilde okunacağını en iyi bilen medyumdur. Ondan bilgi alarak duaları okuyabilir ve kendinizi koruma altına da alabilirsiniz.

Kötülüklerden Korunma Duası Etkileri Nelerdir?

Kötülüklerden korunma duası etkileri nelerdir diye araştırıldığında karşımıza çıkanlar olumlu etkilerdir. Kişi kalben inanarak duayı ederse karşılık bulunma ihtimali de o kadar yükselir.

Bu duanın etkileri olarak şunlar sayılabilir:

  • Kişi adeta koruma altına alınır.
  • Kişilerin başına gelen kötülükler kısa sürede def edilir.
  • Henüz gelmemiş kötülükler, gelmeden hemen bertaraf edilir.

Yüce kitapta bulunan surelerin çok değerli olduğu aşikardır. Allah’ın en büyük hediyelerinden biri olan Kur’an-ı Kerim sayesinde kişiler kendilerini koruma altına alabilir. Bu noktada onlara en büyük yardımcı uzman medyum olmaktadır.

Kötülüklerden Korunma Duası Evde Okunur mu?

Kötülüklerden korunma duası evde okunur mu okunmaz mı diye merak edenler olabilir. Bu dua elbette evde de okunabilir. Duanın yeri ve zamanı yoktur. Kişiler ihtiyaç halinde değil ihtiyaç duymadan da dua okumalıdır.

Evde korunma duası okumak kişiler için çok faydalıdır. Çünkü başlarına gelebilecek doğal afetlerden, yaralanmalardan, büyülerden korunmak için duanın faydası görülecektir.

Kişiler duanın nasıl kabul olacağı hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Bu hususta yapmaları gereken en önemli şey medyum hocadan yardım almak olmalıdır. Medyum, kişiye yürümesi gereken yolu gösterecektir. Dua okurken abdest olmak da çok önemlidir. Temiz, abdestli ve kıbleye dönük olarak dua etmek duanın kabulü için önemlidir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir