1. Anasayfa
  2. Dualar

Nazar

Nazar duası nasıl yapılır? Çok nazar değiyor ne yapmalıyım? Nazar etkisinden kurtulma yolları nelerdir? Nazardan koruma yöntemleri hangileridir? Kimlere nazar değer? Nazara karşı dua edilir mi? Tüm detaylar yazımızda.

Nazar

Nazar gerekçesiyle genel anlamda çevremizde, çoğu kez insanların bizi kötü anlamda etkilediğini düşünürüz. Kötü enerji bizi gün boyunca halsiz ve yorgun kılar. Nazar olarak bilinen bu kötü enerji insanın kendisini kötü hissetmesine neden olacağı gibi, kimi zaman çok istediği bir şeyin olmamasına da neden olabilir. Nazar ne demek, nazar nasıl bozulur ve benzeri soruların yanıtlarına, Medyum Okşan Hoca’nın bilgisi ile sizlere aktaracağız.

Kendine nazar değdiğine inanan kişi, inanışları gereğince mavi boncuk çeşitli bitkileri yanında taşıyabilir. Mavi boncuk, kişinin kendini daha rahat ve huzurlu hissetmesini sağlar. İnsanları çoğu kez rahatsız eden nazar değmesi ya da göze gelme gibi kavramlar insan hayatını derinden etkiler. Nazardan korunmak için Kur’an-ı Kerim içinde yer alan sureler okunabilir.

Nazar duası da bununla mümkündür. Arapça yazılışı ile okunmadığı zaman Türkçe okunuşu ve anlamı ile dua etmek de söz konusudur. Felak ve Nas sureleri de çok sık bir şekilde nazar için okunan sureler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Ayetel Kürsi gibi nazara karşı okunan ayetler hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Nazar Duası Nedir?

Nazar duası ne amaçla okunur ne işe yarar gibi sorular da merak edilen bir konudur. Sınava giren kişiler, iş hayatında kademe atlamak isteyenler, rızklarına kavuşmak isteyenler ya da kem gözlerden korunma amacı ile nazar duası okunabilir. Aynı zamanda yeni alınan bir evin gözlerden korunması ve bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için de nazar duası okunur.

Toplum geleneklerimiz ve inanışlarımız gereğince, yeni aldığımız şeyler, çocuklarımız ya da sevdiğimiz kişileri nazardan korumaya çalışırız. Alim kişiler, nazar duası ve yanında okunması gereken surelerin inançlardan daha etkili olduğunu ifade eder.

Nazar, direkt olarak kıskançlık ve haset ile alakalıdır. Bizden rahatsız olan, başarılarımızı kıskanan ya da iyi olmamamızı istemeyen kişilerin gözleri üzerimizde kalmış olabilir. Bunu net bir şekilde kıskançlık olarak da yorumlayabiliriz. Özenme şeklinde meydana gelen kıskançlık, karşı tarafı hedef alır. İstemeyerek gelişen bu durumda, güzel olan şey zarar görebilir. Mesela güzel ve sağlıklı bir bebek nazardan etkilenerek hastalanabilir.

Nazar duası ile bilinmesi gerekenler Okşan Hanım sizlere net bir şekilde anlatabilir. Hocamız, insanların daha iyi ve sağlıklı olması mücadele içindedir. Burada önemli olan nokta ise pozitif enerjidir. Pozitif enerjinin ortamda huzur getirme noktası son derece yüksektir.

Nazar sadece canlı varlıklara zarar vermez. Aynı zamanda yeni alınan bir araba kaza yapabilir ya da güzel bir ev, daha önce meydana gelmeyen aksaklıklar yaşayabilir. Nazar duasının temel amacı, olası bu kötü durumlara daha öncesinde önlem almak ve bunların tamamı ile önüne geçilmesini sağlamaktır. Bazı kişilerin nazar etme durumu, diğer insanlara oranla daha çok olabilir.

Çok Nazar Değiyor Ne Yapmalıyım?

Yıldız düşüklüğü, nazar, kıskançlık gibi durumlar bazı insanları çok etkiler. Çok nazar değiyor ne yapmalıyım sorusu da tam olarak bu noktada otaya çıkar. Nazar değmesinin nedeninin ne olduğuna bağlı olarak önlem almak son derece önemlidir. Aynı zamanda yıldız düşüklüğü ve benzeri terimlerin ne anlama geldiğini de araştırmak gerekiyor.

Nazar, bakış olarak tanımlanabilir. Niyet, düşünmek, dikkatini vermek ve benzeri yan anlamları da vardır. Bu bakış karşıda insana zarar verebilir. Nazarın kötü günlerde ortaya çıkması da bilinen bir gerçektir. Kıskançlık ise bir yokluk enerjisidir. İnsan, eğer kendisinde yok ise kıskanır. Mesela güzel bir evi olan kişiyi, evi olmayan kirada yaşayan bir kişi kıskanabilir. Nazara eşlik eden son derece kuvvetli bir güçtür. Kişide kıskançlık var ise, bu beraberinde karşıdan çekip alma isteğini de meydana getirir.

Haset etmek, kişide karşı tarafta bir şeyin eksilmesini arzulamak olarak yorumlanabilir. Her insan çevresinde bir manyetik alan taşır. Bu alan bazı kişiler pozitif bazı kişilerde ise negatif olur. Kişinin iç dünyasının yansıması ile direkt olarak alakalıdır. Kişi eğer negatif yük ile doluysa, nazar karşıdaki insanda hasar verebilir.

Nazar Etkisinden Kurtulma

Tüm bunlar, nazar etkisinden kurtulma konusunu ortaya çıkartır. Nazarın etkisi daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi fiziksel olabilir. Örnek olarak bir nesne, nazarın etkisi ile kırılabilir. İnsanda ise nazar etkisini baş ağrısı, yorgunluk, esneme ve iç sıkıntısı şeklinde hissettirir. Bazı durumlarda ise nazarın etkisi çok fazla olacağından kişide sağlık sorunları olabilir.

İnsanlar, etraflarında var olan manyetik alandan etkilenir. Sizden etrafınıza bu tarz sinyaller çıkar. Bir insan nazar etkisini yüksek hissediyor ise aurası düşük olabilir.  Bu anlamda medyum Hocalardan destek almak ve yıldız falına baktırmak mantıklı olacaktır. Sonrasında çizilen yol haritası ile çeşitli gizli ilim uygulamaları yapılır.

Nazardan korunmak için yapılması gereken işlemleri de bu yazımızda sizlere aktaracağız. İlk başta bunun kabul etmemek gerekir. İnsanlar bazen kendi kendini bloke edebilir. Eğer sürekli bana nazar değiyor derseniz ve bu onayı verirseniz, enerjiyi de kendinize çekersiniz. Bu nedenle size nazar değmeyeceğine inanmalı ve bu şekilde hareket etmelisiniz.

Nazar’da önemli ve bilinmesi gereken bir noktada iki tarafın da bunu bilinçsiz bir şekilde gerçekleştiriyor olmasıdır. Kısacası nazar değdirmek kişinin elinde olan bir güç değildir. Yani istediğimiz kişiye nazar değdirmek mümkün değildir. Bu kendi kendine gelişen bir durumdur. Dua, nazardan korunma noktasında son derece etkilidir. Aynı zamanda pek çok farklı ritüel de vardır.

Nazardan Koruma Yöntemleri

Nazardan korunma yöntemleri dediğimiz zaman akıllar pek çok farklı uygulama gelebilir. Örnek olarak çengelli iğne bunlardan biridir. Eski kültürlerde kıskançlık ve nazar üzerine toplasın diye takılan çengelli iğne günümüzde hala tercih edilir. İğne karardığı zaman enerji toplama görevi yerine gelmiş olur. Sonrasında da iğne tekrar değişir.  Aynı zamanda tuz kullanımı da önemli bir yöntemdir. Kâseye koyulan bir tuz, eve gelen kişilerin kötü enerjisini üzerinde toplar.

Medyum Okşan Hanım tarafından ifade edilen bilgilere göre; su ve toprak ile arınma yöntemleri de nazardan kurtulmak ve korunmak adına son derece etkilidir. Su, bilindiği gibi negatif enerji söndürme işlemlerinde tercih edilir ve aynı zamanda tüm birikmiş öfkenin temizlenmesini sağlar. Duş yapmak da negatif birikimin üzerinden atılmasını sağlar. Toprak, vücutta yer alan birikmiş negatif enerjiyi temizler ve boşaltır.

Nazardan korunma yöntemleri arasında, göbek deliğini eller ile kapatmak da yer alıyor. Nazar, insan vücuduna göbek bölgesinden yani karın çakrasından girer. Sürekli göz önüne olmak zorunda olan kişilere bu daha çok olur. Kadim el yazması kitaplarda da bu konu başlığında önemli bilgiler olduğunu net bir ifade etmek gerekiyor.

Kimlere Nazar Değer?

Kimlere nazar değer sorusu, nazar etkisi altında olduğunu düşünen ya da böyle bir ihtimal ile karşı karşıya riskini değerlendiren kişiler tarafından merak konusudur. Her insana ve varlığa nazar değebilir. Daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi göz önünde olan varlıklara nazar değme riski daha fazladır. Bu nedenle tanınan, ünlü kişilerin bu noktada dertleri çok fazla olur.

Nazar konu başlığında doğru bilgi sahibi olmak, bu süreçte doğru değerlendirme yapmak adına çok önemlidir. İnternette araştırma yaptığımız zaman doğru olmayan, insanları kandıran çok fazla bilgi olduğunu ve bunların insanlar tarafından değerlendirildiğini görebiliriz.

Gerçek bilgi almak için Medyum Okşan Hanım ile görüşmek son derece önemlidir. Nazar büyüsü, nazar düğüsü ve birtakım çalışmalar ile üzerinizde var olan nazarın dağılmasını sağlar. Aynı zamanda nazar etkisi hakkında bilgi almak için WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bakım çalışması sürecin en önemli ve değerli adımıdır.

Nazara Karşı Dua

Nazara karşı dua, kişinin içinde kaldığı her durumda okuduğu ve tam olarak bilinmeyen bir kavramdır. Nazarın ne olduğunu bildikten sonra bu konuya yaklaşım daha ılımlı olacaktır. Bazı insanlar, bakışları ile insanları olumsuz etkiler. Bunda daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi nazar ismi verilir.

Sadece canlı varlıklar için değil aynı zamanda cansız varlıklar için de söz konusudur. Örnek olarak haset dolu bir bakış attığımız bir araba kaza yapabilir. Biz her ne kadar kasıtlı olarak yapmasak da ortama yaydığımız kötü enerji durumların bu şekilde gelişmesine neden olur. Kişi, kendisi de nazar etkisi altında kalmasın diye, kendine nazar duası okuyabilir.

Fakat bunun daha etkili olması için gerçek bir Medyum Hoca ile görüşmek ve yardım almak daha etkili olur. Nazar etkisi son derece güçlüdür. Kişi bu güce sahip olmak için doğru kararlar vermek zorundadır. Güzel bir hayat yaşayan kişi, her an bu hayatta olumsuz etkilere maruz kalabilir.  Bu etkilerin ortadan kalkması için daha öncesinde önlem almak son derece önemlidir.

Nazar Nasıl Geçer?

Nazar nasıl geçer, üzerinde kötü enerji olduğunu düşünen ve kötü enerjinin de etkisi ile olumsuzluklara maruz kalan kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Birçok gizli ilim alanında uzmanlaşmış kişi nazar için rastgele bir etki örneğini gösterir. Kişi, bakışa maruz kaldıktan sonra, geçici bir etki olarak hafif kabul edilir. Fakat üzerine yapıştığını düşünüyorsa kalıcı hasar alma riski vardır.

Nazar nasıl geçer sorusu için, ilk aşamada profesyonel bir yardım almanın son derece etkili olduğunu vurgulamak gerekir. Medyum Hanım, bu noktada uzman kişiliği ile, sizlere gerçek anlamda destek olacaktır. Aynı zamanda bazı inanışlar gereğince tercih edilen malzemeler de sizlere yardımcı olur. Nazar boncuğu bu noktada çok etkilidir. Kişinin kem gözler etkisi altına kalmasını engeller. Ayna da negatif bakış açısından korunmak için tercih edilir. Ev dekorasyonu için de uygundur.

Nazarın ne olduğundan, etkilerinden ve buna bağlı olarak nazardan korunmak adına neler yapılması gerektiğinden bahsettik. Kişi, bu bilgiler ışığında kendini nazardan korumak için yöntemler geliştirebilir. Ama yazımızın içinde de ifade ettiğimiz gibi sürecin önemli parçası kesinlikle kişinin şanssız olduğuna inanmaması ve pozitif düşünmesidir. Negatif düşünce kişinin etrafa da negatif enerji yaymasına neden olur.

Nazar sadece bizim dinimizde değil, birçok kültürde var olan, bilim insanları tarafından da araştırılan bir konudur. Yapılan araştırmalar kötü enerjinin insan doğası ile alakalı olduğunu ifade eder. Kısacası bu sürecin sona ermesi mümkün değildir. Okşan hanım, bu konuda yaptığı araştırmalar ile sizlere yol gösterme görevini kendinde bulmuştur. Sitemiz üzerinde de hem bu konuda hem diğer gizli ilim ana başlıklarında önemli içerikleri sizlere sunacağız. Destek almak için WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir