1. Anasayfa
  2. Dualar

Özgüven Eksikliği İçin Dua

İnsanın toplum içinde yer edinmesinin en büyük sebeplerinden birisi şüphesiz ki özgüvendir. Bir insanın özgüveni yüksekse bir çok zorlu işin üstesinde bir şekilde gelmeyi başaracaktır. Bu kimseler ayrıca çok sosyal ve sevilen kimselerdir. Medyum Okşan Hoca özgüven eksikliği için dua konusunda görüşlerini ve çareleri sizler için bu yazıda toparladı...


Özgüven eksikliği için dua, en etkili dualar ve büyüler konusunda sizlere önemli ölçüde tesir eden yöntemlerin başında geliyor. Medyum Okşan Hoca, özgüven eksikliği için dua konusunda güvenilir yöntemleri sizlere sunar ve bu yöntemler üzerinden destekte bulunur. Özgüvenin yüksek olması beraberinde kişinin hayatında daha etkili olmasını sağlıyor. İnsan kendisine ne kadar güvenirse hayatında da o kadar başarılı olabilir.

Özgüven eksikliğinin getirdiği sorunların ne kadar yaralayıcı olduğu bilinmektedir. Kişi, eğer psikolojik anlamda sorunlar yaşıyorsa bunun ana nedeni özgüven ile alakalı sorunlar olabilir. Kişi kendine karşı saygılı olursa ve bu saygı ne kadar yüksek olursa hayatta da o kadar güzel bakacaktır. Özgüven eksikliği için dua, Allah katında dua etmek, en mutlu ruh halini yansıtır.

Özgüven eksikliği nedeniyle insanların hayatlarında yapmak istediği pek çok şeyi gerçekleştirmesi mümkün olmuyor. Bunun üzerin gitmek, insan hayatında düzelmelere neden olabilir. Bu yazımızda özgüven eksikliğinin kişiye neler kaybettirdiği ve bu sorunun tedavisi halinde neler kazanacağımızı sizlere anlatacağız.

  • Özgüven eksikliği için dua, kişinin yaşadığı özgüven sorunlarının üstesinden gelmek anlamında etkilidir.
  • Özgüven eksikliği kişiyi hem özel hayat, hem de iş hayat açısından engeller.
  • Eğitim göre bir öğrenci, özgüven eksikliği nedeniyle kendini tam olarak gerçekleştiremez.
  • Aile hayatında, özgüven eksikliği çeken kişi, ailesine yardımcı olamaz.

Özgüven eksikliğinin nedenleri de merak edilen konu başlıklarını meydana getirmektedir. Çocukluk döneminde aile tutumu, genç yaşta travmalar, hayatta karşımıza çıkan büyük sorunlar, özgüven eksikliğine neden olabilir. Bazen bu durum dönemlik olur, bazen ise kalıcı olur. Genç yaşlarda özgüven eksikliği daha çok rastlanan durumlardan biridir.

Konuşkan Olmak İçin Dua

Konuşkan olmak, girilen ortamda kendini ifade etmek, düşüncelerini aktarmak isteyen fakat bunu yapamayan kişilerin hayallerinden biridir. İnsanlar, bazen konuşacakları anlatacakları çok şey olmasına karşın , konuşkan olmadığı için bunu dile getiremez. Bu da sorunlar ortaya çıkartır ve acı veren durumları ortaya koyar. Konuşkan olmak için dua sayesinde, hayallerimize erişmemiz, daha kendine güvenen bir insan olmamız, kabul gören bir kişilik yaratmamız mümkündür.

İnsanlar hayatlarında doğdukları andan itibaren çeşitli davranışlar, tutumlar sergiler. Bu davranış ve tutumlar kişinin kim olduğu ile alakalı bizlere önemli bilgiler verir. Eğer iyi bir kişi isek, buna uygun olarak davranışlarımız da iyi olacaktır ve insanları mutlu etmeye yönelik olacaktır. Eğer kalbimizde kötülük var ise davranışlarımız da kötülük dolu olur.

Özgüven eksikliği insanın kendisini tam olarak yansıtamamasına neden olan bir karakter özelliğidir. Kişi davranış ve tutumları ile kendini ifade etme konusunda zorluk çeker. Bu da hayata karşı zorlanmasına ve içinde biriktirdikleri ile psikolojik anlamda sorun yaşamasına neden olacaktır.

Pısırıklıktan Kurtulmak İçin Dua

Pısırıklık, kişinin yapması gereken davranışlarda, sözlerde geri durması, yapması gerekenleri yapmaması anlamına geliyor. Özellikle, evli kişilerde, pısırık kocalar eşleri tarafından sürekli olarak tenkit edilir. Bu da büyük bir sorun anlamına gelmektedir. Bu sorunun üstesinden gelme noktasında yapılması gerekenleri de ifade etmek gerekiyor.

Pısırıklıktan kurtulmak için dua okuyan kişiler, bunu Allah huzurunda yapmaktadır. En içten ve samimi duygular ile yapılan dualar mutluluk getiren dualardır. İnsanların mutlu olması ve samimi bir şekilde tüm mutluluklarını dışa vurması, pısırıklık halinde mümkün olmaz.

Pısırık kişiler ile hayatlarımızın bir bölümünde iletişim konusunda da sorun yaşarız. Fakat bu kişiler özgüven duası sayesinde pısırık hallerinden kurtulabilir. İçinde olduğumuz kötü ruh hali, bizim moralimizin bozulmasına neden olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir