1. Anasayfa
  2. Dualar

Pişman Olsun Duası

Pişman Olsun Duası
Pişman Olsun Duası

Pişman olsun duası, karşı tarafın yaptığı bir hareketten dolayı ya da söylediği bir sözden dolayı kırılan kişilerin karşı tarafın hatasını anlaması için kullandıkları duadır.

Pişman olsun duası eden kişi, duayı ederken kararlı olmalı ve bu duanın işe yarayacağını, karşıdaki kişinin pişman olacağını düşünmelidir.

Ayrıca duanın kabul olması için aranan bir diğer önemli şart duayı eden kişinin iman gücüdür. Çünkü dua ederken Allah’a el açılır ve tüm dilekler ondan dilenir. İman gücü düşük kişilerin duası Allah katında kabul olmaz.

Medyum Okşan, uzun yıllardır birbirinden farklı dualar ile kendisinden yardım isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

Tecrübeli bir kişiden dua konusunda destek almak isteyen her birey, gönül rahatlığı ile bu medyuma başvurabilir.

Pişman Olsun Duası Nedir?

Pişman Olsun Duası Nedir?
Pişman Olsun Duası Nedir?

Pişman olsun duası nedir sorusunun cevabı oldukça basittir. İnsanlar günlük hayatta iş hayatında ya da aşk hayatında pek çok sebeple iletişim kurduğu kişilere kırılabilir.

Bu kırgınlığın sebebini kimi zaman karşı taraf anlayamaz. Bu da kırılan kişide üzüntüye sebep olur. İşte bu tarz durumlarda pişman olsun duası okunarak Allah’tan karşı tarafın pişmanlık duyması için yardım istenir.

Böylelikle karşı taraf yaptığı hataların farkına varır ve karşı taraftan özür dileyerek ya da farklı yollar deneyerek kendini affettirmeye çalışır.

Pişman olsun duasının bu süreçte sık sık okunması ve içten bir şekilde dua edilmesi, duanın kabul edilmesi için oldukça önemlidir.

Pişman Olsun Duası Nasıl Okunur?

Pişman Olsun Duası Nasıl Okunur?
Pişman Olsun Duası Nasıl Okunur?

Pişman olsun duası nasıl okunur sorusu, herhangi bir kişiye karşı kırgınlığı bulunan ve karşı tarafın bunu fark etmesini isteyen bireyler tarafından sık sık sorulan soruların başında gelmektedir.

Pişman olsun duası kişinin tek başınayken de sürekli okuyabileceği bir duadır fakat bu duanın kabul görmesi için iman gücü yüksek kişilerin dua etmesi daha hayırlı olacağı için kimi zaman medyumlardan ya da hocalardan da yardım alınmaktadır.

Eskiden bu tarz şeyler için büyüye başvurulsa da kötü niyet barındıran büyüler, kişiye er ya da geç geri döneceği için dileklerin dua aracılığı ile yalnız Allah’tan dilenmesi isteklerin daha güzel sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Bu duayı okumadan önce abdest alınması ve niyetin açıklanmasından sonra duanın okunması, duanın kabul görmesi için yeterli olacaktır.

Pişman Olsun Duası Etkileri

Pişman Olsun Duası Etkileri
Pişman Olsun Duası Etkileri

Pişman olsun duası etkileri, kişiden kişiye farklılık gösterse de genel anlamda aynı sonuçları vermektedir.

Bu dua okunduktan sonra:

  • Pişman olması istenen kişi, yaptığı hatanın farkına varır.
  • Yapmış olduğu bu hatadan dolayı suçluluk duyar.
  • Bu suçluluk duygusu onu rahatsız etmeye başlar ve rüyalarında bile yapmış olduğu hatayı görmeye başlar.
  • Bu duruma daha fazla tahammül edemeyen kişi, kırdığı kişi ile görüşerek pişmanlık duyduğunu ifade eder, özür diler ve bu kişinin gönlünü almak için elinden gelen her yolu dener.

Pişman Olsun Duası Ne Zaman Sonuç Verir?

Pişman Olsun Duası Ne Zaman Sonuç Verir?
Pişman Olsun Duası Ne Zaman Sonuç Verir?

Pişman olsun duası ne zaman sonuç verir sorusu için verilebilecek net bir cevap bulunmamaktadır. Duaların sonuç verme süresi, duayı eden kişiden dua edilen kişiye kadar pek çok faktöre bağlı olarak değişir.

Bununla birlikte şu bilinmektedir ki Allah kendisinden yardım isteyen her kulunun dileğini kabul etmektedir, bu dualar düzgün bir şekilde edilmezse kişi ettiği duadan pişman da olabilir bu nedenle dua ederken kişi hakkında hayırlı olanı Allah’tan dilemeyi ihmal etmemelidir.

Aksi halde üzüleceği sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumlarda yine Allah’a sığınarak sadece Allah’tan yardım isteyebilir.

Dualar hakkında tüm yazılarımız burada: https://medyumoksan.com/dualar/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir