1. Anasayfa
  2. Dualar

Hemen Aratan Dua

Hemen Aratan Dua
Hemen Aratan Dua

Hemen aratan dua, yaşam devam ettiği sürece her insan, gerçekleşmesini istediği bir emele sahip bulunduğunu göstermektedir. İnsanlar emellerinin gerçekleşmesini istediğinde en çok yapılan şey, dua etmektir. Bu gibi durumlarda hemen aratan dua dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hemen aratan dua ile kişiler isteklerinin hemen gerçekleşmesini murat etmektedirler. Bu şekilde kısa bir süre içinde sonuç alınması hedeflenmektedir.

Elbette istek ve arzularının kısa süre içinde gerçekleşmesini isteyen kimseler, bu ayı usulüne göre okumak durumunda kalmaktadırlar.

Bu dua ile bu gayeye ulaşmak isteyen kimseler, Medyum Okşan ile bu sürecin bir an evvel başlamasını sağlamaktadırlar. Bu yönde sağlanan destek ile başlatılan bu süreç, istenen gayeye ulaşmayı mümkün kılmaktadır.

Hemen Aratan Dua Nedir?

Hemen aratan dua nedir? Birçok farklı istek ve arzunun kısa bir süre zarfında gerçekleşmesi için, birçok kimsenin kapısını ardına kadar araladığı ilk dua, hemen aratan dua olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir kimse kimden haber bekliyorsa ya da kimin kendisini aramasını arzu ediyorsa, hemen aratan dua bu kimselerin imdadına hemen yetişmektedir. Bu sayede bu kimseler, bu yönde gerçekleşmesini istedikleri istek ve arzularına kolay bir şekilde kavuşmaktadırlar.

Bu dua, sadece bu şekilde sadece olumlu istek ve arzular için okunabilmekte, bu duaya kötü niyetleri gerçekleştirme gayesi ile başvurulamamaktadır.

İyilik ve güzellik maksadı ile okunan dua birçok gayenin kısa süre içinde gerçekleşmesini mümkün kılmakta ve bu sayede duaya sarılan kimseler, emellerinin gerçekleşmesini sağlamaktadırlar.

Hemen Aratan Duanın Etkileri Nelerdir?

Hemen aratan duanın etkileri nelerdir? Bir kimsenin sevdiği kimse için, aile bireylerinden birisi için, arkadaş ya da farklı bir kimse için okuyup bunu uygulaması mümkün olmaktadır.

İnsanların emellerinin gerçekleşmesi yönünde oldukça tesirli olan hemen aratan duanın etkileri şu şekilde ortaya çıkmaktadır:

  • Niyet edilerek sabırla neticesi beklenen bu dua, amaca uygun şekilde edildiği takdirde kısa sürede gerçekleşmektedir.
  • Samimi bir his ve içtenlikle kalpten edilen bu dua, kısa sürede etkisini göstermektedir.
  • Bu şekilde duanın gücüne sarılan kimse, sırtına binen dünyevi yüklerden kurtulmakta ve Allah’ın huzuruna çıktığını idrak etmektedir.

İyi niyet ve samimi bir şekilde dua etmek, her insana elde etmek istediği gayeye ulaşma konusunda yol göstermektedir.

Hemen Aratan Dua Ne İşe Yarar?

Hemen aratan dua ne işe yarar? Düzenli bir şekilde ve temiz bir kalple dua edilmesi halinde istediği gayeye ulaşması mümkün olan kimseler, hemen aratan dua ile iştigal etmektedir.

Birçok fazileti olan hemen aratan dua birçok işe yaramaktadır:

  • Dua ile kişinin sevdiği ile arasındaki bağ güçlü hale gelmektedir.
  • Bu dua ile kişi emeline hemen ulaşmaktadır.
  • Hemen aratan dua ile beklenilen karşılık kısa süre içinde alınmaktadır.

Samimi bir şekilde ve ihlasla yapılan bu dua, kötüye giden bir ilişkinin yoluna girmesine katkı sağlamakta ve ilişkilerde mevcut bulunan bağ daha güçlü hale gelmektedir. Böylece dua sahibi, elde etmek istediği gayesine kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Hemen Aratan Dua Nasıl Yapılır?

Hemen aratan dua nasıl yapılır? İnsanların elde etmek istedikleri istek ve arzularına ulaşabilmeleri için, evvela bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu yönde büyük bir önem arz eden hemen aratan dua gerçek anlamda nasıl yapılır?

Bilinmesi gerekir ki, hemen aratan duaya besmele ile başlanması gerektiğidir. Besmele çekildikten sonra duayı edecek medyum tarafından araması istenen kimsenin adı, alçak sesle 3 defa tekrarlanmaktadır. Hemen ardından hemen aratan dua, peş peşe 12 defa okunmaktadır.

Duaya her başlandığı zaman, hemen araması istenen kişinin adı, 3 defa tekrar edilmektedir. 12’nci dua okunduktan sonra “âmin” denilerek dua bitirilmektedir. Bu yönde içten bir şekilde dua okumak, olması istenilen şeyin gerçekleşmesini mümkün kılmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir