1. Anasayfa
  2. Dualar

Vesvese Kuruntu Duası

Vesvese Kuruntu Duası
Vesvese Kuruntu Duası

Vesvese kuruntu duası nasıl okunur ve vesvese kuruntu duası ile hangi sonuçlar elde edilir gibi soruları bu makalemizde cevaba ulaştırıyoruz.

Vesvese ve kaygı içimizi kemiren ve bizi yiyip bitiren bir hastalık gibidir. Bu sebeple de bir çok kişinin sıkıntılı bir hayat sürmesine sebep olur.

Sürekli aklımızı karıştırarak hata yapmasak da hata yaptığımızı sandırır. Sürekli başkalarına takmamızı sağlayarak kafamızdaki senaryolara bizleri inandırır.

Vesvese kuruntu duası tam da bu durumlar için vardır. Medyum Okşan Hoca‘nın hazırladığı bu dua ile ilgi tüm merak ettikleriniz yazımızda…

Vesvese Kuruntu Duası Nedir?

Vesvese Kuruntu Duası Nedir?
Vesvese Kuruntu Duası Nedir?

Vesvese kuruntu duası nedir sorusunu cevaplamamız gerekiyor çünkü bunu cevaplamadan vesvesenin ne olduğunu açıklayamayız…

İnsanlar, yaşam boyuna çeşitli amaçları kendilerine tutku haline getirirler. Bazı inanan kişiler ise, dini görevlerini her zaman daha ön plana koyarlar.

Şeytan ise, bazı vesveseler verir ve o kişiyi yapmış olduğu ibadetten alıkoymak ister. Vesvese kuruntu duası ile bunları gidermek mümkün olmaktadır.

Medyum Okşan Hoca tarafından yapılan önemli açıklamaları bu yazımızda sizlere aktaracağız. İnsanlar, hayatları boyunca yaşadıkları bir çok şeyin etkisi altında kalabilir.

Bazı vesveseler hayatlarımızda olabilir. Bunun üstesinden gelmek için bol bol dua etmek gerekmektedir.  Vesvese geldiği zaman zor durumda kalmak, insan hayatında olası bir durumdur.

Önemli olan nokta bu vesveseler kurtulma becerisidir.

Kaygı ve Vesvese Duası

Kaygı ve Vesvese Duası
Kaygı ve Vesvese Duası

Kaygı ve vesvese duası içinde bulunduğumuz bazen anlam veremediğimiz endişeli ruh halinden kaçmak adına son derece etkili yöntemlerdir.

Endişe, insan hayatında kimi zaman çok zorlayıcı boyutlarda olabilir. O an içinde bulunduğumuz endişe hali bizleri etki alanı altına alır ve ne yapmamız gerektiğine tam olarak karar veremeyiz.

Kaygı ve vesvese için okunan duaların bir seferlik değil, sürekli olarak tekrarlanması gereken dualar olduğunu ifade gerekiyor.

Kalbimizin en derinlerinden okumamız gereken bu dualar, bizleri her an Allah’a bir adım daha yakın kılar. Kalbimizi vesveseden kurtarmak bizi hayata biraz daha bağlayıcı yapacaktır.

Kaygı ve vesvese duası sonuçları şunlardır:

  • Kaygı halinde, insanın kara vermesini zorlaştırır ve ne yapacağı hakkında bilgi akışını durdurur.
  • Kişi eğer kaygıyı en yüksek dozda yaşıyor ise, bu noktada ellerini semaya açmalı ve Allah’a yalvarmalıdır.
  • Kaygı ve vesvese kişinin kendi düşünceleri ile alakalı değil, Şeytan ile alakalıdır.
  • Allah her zaman affedicidir, bu da O’nun yüceliğini gösterir.

Kaygı ve vesvese duası, içten ve samimi bir şekilde edilmesi halinde, bizi tam olarak mutlu bir haline sokar ve içtenliğimizin daha yüksek olması anlamında etkili olacaktır.

Mutlu olmak, huzurlu olmak ve heyecanlı olmak hayatımızda her daim mutluluk getiren anlardır. Fakat kaygı yanında hiçbir zaman mutluluk getirmez.

Bu kötü ruh halinden kurtulmak için kaygı ve vesvese duası okumak endişelerden arınan bizi saf bir kişi haline getirir.

Vesveseden Kurtulma Duası

Vesveseden Kurtulma Duası
Vesveseden Kurtulma Duası

Vesveseden kurtulma duası hakkında bilgi vermek için, ilk aşamada vesvesenin tam olarak hangi anlama geldiğini yanıtlamak gerekiyor.

Şeytan, ibadetine daha düşkü olan kişileri gerçeklerden saptırmak adına, dinden soğutmak için sinsice yaklaşır ve vesvese aşılar.

Kimi zaman bu durum işin içinden çıkamayacağımız bir hal olmasına neden olabilir. Peki bu vesvese ve kaygı halinden nasıl kurtuluruz.

Her insan yaşam tarzı olarak birbirinden farklıdır. Bazı insanlar, özellikle, Allah yolunda gitmeyi kendine görev eden kişiler, bir takım vesveseler ile uğraşmak zorunda kalabilir.

İbadetlerini gerektiği gibi yerine getirmek isteyen bir inan, abdestli değil ise o anki şartlarda altında teyemmüm edebilir. Bazı ibadetler için abdest zorunludur.

Şeytanların boş olduğu zamanlarda, onların hoşuna gidecek olan şeyleri yapmamak gerekir. Bu sayede etkileşim olmasının önüne geçilir.

Gündelik hayatımızda normal şartlar altında her şeyi kafanıza takan ve vesveseli biri iseniz, hemen vesveseden kurtulmanız gerekiyor.

Vesvese, kişinin kalbi düşüncesi ile meydana gelmez. Daha çok fitneden dolayı meydana gelir kişiyi üzmek ve ibadetten soğutmak adına akla sokulmaktadır.

Tüm bunların yanında şeytanın vesveseleri karşısında gerekli olduğu gibi odaklanmaz isek, vesveseler kendiliğinden yok olur.

Biz ne kadar takıntılı olursak, o düşünceleri aklımızdan atmamız da zor olacaktır. Şeytan bu halden son derece mutlu olur ve her zaman aynı yerden vurmak ister.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir